Kinoa ja Pinterest

Terve maailm pasundab juba pikemat aega äppist nimega Pinterest. Mingil hetkel ma isegi vist vaatasin seda või pidin vaatama, ei mäleta, aga igaljuhul vajus kõik unustusehõlma. Kuni nüüdseni. No mis asi see siis on? Mõtlesin, ja laadisin oma iPhone’i veel ühe vidina juurde.  Ilmselt sinna ekraanile see jääbki ja mõne aja möödudes laen uuesti maha.

Aga ei!!! Ma olen kassivaimustuses sellest. See on niiiii ilus äpp. Valid omale meelepärased kategooriad ja saad lõputult surfida neis; vaadata imelisi fotosid; külastada uusi ja huvitavaid lehekülgi; saada suurepäraseid ideid.

Loomulikult said esimeseks valikuks retseptid. Oh, millised fotod! Millised maitsed ja ahvatlused! Kaubapaigutajana olen eelnevalt kokkupuutunud sellise asjaga nagu kinoa. Maitsesin seda aga esmakordselt alles nädal tagasi buffet restoranis Bliss. Tol hetkel oli taldrikul lisaks veel kõike muud, mis kinoa kui maitseelamuse, tahaplaanile jätsid. Pinterest aga pakkus mulle esimese asjana just kinoast valmistatud rooga. Mis seal ikka, eks proovime ära!

No mis ma öelda oskan?! Huvitav maitse, vajab ehk natukene harjumist, ent kindlasti ei ole see ebameeldiv. Ilmselt kinoaga saaks väga palju põnevaid asju kokku keeta. Mina valisin oma esimeseks katsetusroaks mehhikopärase kinoa. Retsept oli inglisekeelne aga ei midagi keerulist. Natuke aega läks vaid ühikute teisendamisega meile mõistetavatesse proportsioonidesse. Muidu asi lihtne – kõik asjad pannile ja 20 minutiks hauduma. Valmis.

Vaadates Pinterestis toidufotosid, saab ikka ja jälle tõdemust see, et toidufotograafia on ikka väga raske ja peen kunst. Kui mul veel millegi muu pildistamiseks enam-vähem silma on, siis roogadest kauni foto saamisel tõstan käed ja annan alla. Jäägu see oma ala spetsidele. Seepärast ei hakanud mingeid imenikerdisi ponnistama ja kasutasin originaalfoto ekraanitõmmist, enda plönni ning veel üht pilti Pinterestist. Nimelt see 3. pilt on tulevikutoidust – muffinivormides küpsetatud ahjuomletist. Ka see nunnu asi ootab äraproovimist.

Retsepti kasutasin siit: http://damndelicious.net/2014/04/09/one-pan-mexican-quinoa/

Muffinifoto lehelt: http://laurenconrad.com/IMG_2359

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s